Bors Alapítvány szervezésében zajló tájbejárási programnak köszönhetően - a KEOP 6.1.0/A/09-2009-0002 pályázati program keretében - az ifjúság széles köre ismerkedhetett meg Szabolcs-Szatmár-Bereg megye jelentős természeti és kulturális értékeivel. A felkínált lehetőséggel számos iskola élt, így a tájbejárás során kora ősztől nyár kezdetéig több mint 120 tanuló vett részt a kirándulásokon.

A tevékenység célja, Szabolcs-Szatmár-Bereg értékes természeti területeinek és kultúrtörténeti helyeinek megismertetése, amely során természettudományos-, fenntarthatósági-, és kultúrtörténeti ismeretek átadása történik.

A Bors Alapítvány és az E-misszió Természet- és Környezetvédelmi Egyesület a tavasz kezdetével több természetismereti kirándulást szervez. Legközelebbi túránk tervezett időpontja április 10-re (szombat), a kockásliliom virágzásának időszakára esik.
Hazánk védett növényeinek egyik legszebbike a kockás liliom, melynek legnagyobb állománya a Szatmár-Beregben található.